Det er mange rare og grunnløse kampanjer nå i valginnspurten, og dette usedvanlig ondsinnede amerikanskinpirerte eksempelet må ikke få unnslippe vår oppmerksomhet. Jeg snakker om nettstedet Urlesques opprop for å få en dag med et internett uten katter. Nærmere bestemt denne dagen, 9.9 2009.
Urlesque har laget traileren over, som oppsummerer budskapet i all sin gru. Her er alle de kjære og humoristiske kattebildene våre maltraktert for å få fram et ufyselig poeng: nettet trenger en pause fra kattene, og kattene trenger en pause fra nettet. Jeg oppfordrer alle mine lesere til å slå tilbake mot denne kampanjen på en måte de mener er passende. Jeg for mitt vedkommende velger å slå tilbake mot kampanjen slik:
;-)



Hør, hør! Skal se om jeg kan finne noe passende til min (for tiden) litt døde blogg…
Takker for støtten! Spre budskapet der oppe under nordlyset. ;-)
I can’t haz caturday on nain nain nain?
Ja til puser! Alltid!
@Lolz: Noes!
Mistenker at de eneste som responderer på denne kampanjen var de som i utgangspunktet ikke var de mest aktive kattebildeformidlerne. Stå på Eirik. Ettersom jeg ikke har noen egen katt får jeg poste et bilde av en av dine:-)
http://www.getodd.com/stuf/stupid/catsass/catsass.html
[...] så vil jeg i protest mot slike tullete ideer og i solidaritet med mine gode venner katteeiere (Eirik/Jorunn og Eva) poste dette bildet av en særdeles fotogen katt som dessverre ikke er min [...]
Jon Stewarts Kleenex-kattunger:
http://www.thedailyshow.com/watch/wed-august-12-2009/health-care-or-kittens-decision
http://www.youtube.com/watch?v=GkiIohtVhFg
(musikken må være rock man må være amerikaner for å like)